Şu an: 3/19/2019 8:46:30 PM
Bize Yazın !!
Türkiye'de diş hekimlerinin ilk ve tek web sitesi.
CleanKeys: Temiz Tuslar
Dezenfekte Edilebilen, Silinebilen Tus Takimi ve Fare
Dishekimi.NET Editörü
7/27/2011 10:31:29 AM
Touch-Free Computing tarafindan IDS'te tanitilan yeni bir
ürün olan hijyenik ortamlarda kullanilabilen bir bilgisayar klavyesi: CleanKeys. Ürünün aseptik, dokunmaya duyarli tus takimi ve mouse kontrolü bulunuyor. Enfeksiyon kontrolü gereken ya da bilgisayar klavyesi ve faresinin kontamine olabilecegi ortamlar için ideal bir çözüm.
Eldivenle bilgisayar kullanmak! Hasta basinda bilgisayar kullanmak, hasta kayitlari açmak, eski kayitlari okumak, resimler ve röntgenlere bakarak muhakeme yapmak amaciyla her elimizi uzattigimizda hijyenik olmayan ve hijyenik hale getirilemeyen bir bilgisayar klavyesi ile karsilasiyoruz. Çogunlukla yardimcimiza söyleyerek bilgisayari kullaniyor ya da genellikle eldiveni çikartarak bilgisayari kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Touch-Free Computing tarafindan IDS'te tanitilan yeni bir ürün olan hijyenik ortamlarda kullanilabilen bir bilgisayar klavyesi: CleanKeys.

Aseptik, dokunmaya duyarli tus takimi ve mouse kontrolü bulunuyor. Enfeksiyon kontrolü gereken ya da bilgisayar klavyesi ve faresinin kontamine olabilecegi ortamlar için ideal bir çözüm. Yüzey dezenfektanini spreylemek ve silmek, bilgisayar klavyenizin dezenfekte olabilmesi için yeterli oluyor.

Yapilan arastirmalara göre bu tür bilgisayar aygitlarinin (kullanim orani nispeten ofis ortamina göre daha az olmasina ragmen) kullanim sonrasi temizlik ve dezenfeksiyon çabasi oldukça zaman alici hatta kimi durumlarda imkansiz olabiliyor.

Üretici firmanin buradaki amacinin kullanim sonrasinda 10 saniye gibi kisa bir sürede temizlik ve dezenfeksiyon isleminin sonuçlanmasi oldugu belirtilmekte.

Ürün üzerinde entegre bir touch-pad mouse, sag ve sol mouse tuslari, standart ebatlarda tuslar, ince bir profil, USB baglantisi, hassasiyet ayarlari, volüm ayari ve seçilen yazilimlara uyarlanabilecek çok amaçli ekstra tuslar bulunmakta. Ürün yeni Bluetooth modeli ile kablosuz iletisim rahatligi sunuyor. Ayrica klasik cam yüzeyli modeline ek olarak tam akrilik bir model de IDS'te sunulan yeni ürünleri arasinda.

BILGI IÇIN: Dishekimi.NET

www.dishekimi.net • 0216 577 7567-0216 5777568

KAYNAK: DENTALIFE 36. SAYI
576

Copyright (c) Dishekimi.NET 2001

IYI LISTE - UYE OLMAK ICIN TIKLAYIN